”TORK” Torpidoya Karşı Savunma Torpidosu

Türk savunma sanayii, başta Türk Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı olmak üzere dünya donanmalarının ihtiyaç duyduğu çeşitli tipte deniz araçları için NATO standartlarında, yüksek teknolojili ve maliyet etkin çözümler sunmaktadır. Savunma sanayimizin ilk sırasında bulunan Aselsan, ülkemiz için önemli bir çok savunma ürününde imzası bulunuyor. Bu önemli ürünlerden biri de ”TORK-Torpidoya Karşı Savunma Torpidosu”.

”TORK” Torpidoya Karşı Savunma Torpidosu

TORK, su üstü gemilerine veya denizaltılara karşı atılacak olan akustik güdümlü, tel güdümlü, tel güdümsüz ve dümen suyuna güdümlü torpidoları imha etmek amacıyla geliştirilen torpidoya karşı savunma torpidosudur. TORK; platforma yaklaşan torpido tehdidine karşı hassas şekilde ilerleyerek tehdide olan mesafesini ve yönünü ölçmekte, imha mesafesine geldiğinde patlayarak tehdidi imha etmekte veya görev yapamaz hale getirmektedir.

”TORK” Torpidoya Karşı Savunma Torpidosu

TORK; özellikle yüksek değerli unsur olarak tanımlanan ve deniz gücünde stratejik öneme haiz suüstü gemilerinin torpidolara karşı savunulması amacıyla icra edilecek torpido karşı tedbir harekâtında, tehdit torpidoların fiziksel olarak imha edilmesi veya görev yapamayacak hale getirilmesi amacıyla kullanılan bir savunma torpidosudur. TÜBİTAK TEYDEB 1501 Desteğiyle geliştirilmektedir.

Fiziksel özellikleri
  • Çap: <30cm
  • Boy: <3 metre
  • Ağırlık: <200kg

Torpidolara Karşı Fiziksel İmha (Hard-Kill) Karşı Tedbir Sistemi
Suüstü gemileri için
Mevcut ve yeni nesil tüm torpido tiplerine karşı etkin çözüm
Modüler, özgün ve güncel (State-Of-The-Art) tasarım
Akustik fonksiyonel imha (Soft-Kill) karşı tedbir sistemleri ile entegre kullanım

”TORK” Torpidoya Karşı Savunma Torpidosu

Sağlıcakla kalın,takipte kalın…

LÜTFEN GÖRÜŞLERİNİZİ BİZE BİLDİRİN

YouTube
Instagram