DENİZALTI SAVUNMA HARBİ ROKETİ VE ATICI SİSTEMİ

Türk savunma sanayii, başta Türk Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı olmak üzere dünya donanmalarının ihtiyaç duyduğu çeşitli tipte deniz araçları için NATO standartlarında, yüksek teknolojili ve maliyet etkin çözümler sunmaktadır.Türk savunma sanayii ayrıca silah, denizaltı savunma harbi ve altsistem bazında da çözüm ortağıdır.Bunun neticesinde ortaya ihtiyacımız olan güzel bir ürünümüz çıktı ”DENİZALTI SAVUNMA HARBİ ROKETİ VE ATICI SİSTEMİ”.

DENİZALTI SAVUNMA HARBİ ROKETİ VE ATICI SİSTEMİ

Kıyıya yakın sularda Denizaltı Savunma Harbi (DSH) icra eden hafif su üstü unsurları tarafından kullanılmak üzere geliştirilen DSH Roketi Atıcı Sistemi denizaltılara karşı etkinlikle kullanılabilecek bir silahtır.

DENİZALTI SAVUNMA HARBİ ROKETİ VE ATICI SİSTEMİ

Kıyıya yakın sularda sonar şartlarının uygun olmaması nedeniyle denizaltılar ancak kısa mesafelerden tespit edilebilmekte, sahte temas olasılığı da oldukça yüksek olmaktadır. Bu temaslarda maliyeti pahalı olan torpidolarla angaje olunması yerine, tehdidin ekonomik ve güvenilir bir silah ile etkisiz hale getirilmesi anlayışıyla geliştirilen DSH Roketi Atıcı Sistemi, hafif ve kompakt yapısı sayesinde her tip su üstü platformuna kolaylıkla entegre edilebilecek, etkinliği yüksek bir silahtır. ​

DENİZALTI SAVUNMA HARBİ ROKETİ VE ATICI SİSTEMİ

Denizaltı Savunma Harbi (DSH) Roketi ve Atıcı Sistemi; yeni tip karakol botlarından su altı hedeflerine karşı geliştirilmiş, 500-2.000 m menzil ve 15 – 300 m derinlik aralığında kullanılabilen, su üstü platformunun silah yönetim sistemi ve sonarı ile entegre çalışabilen, otomatik yönlendirme yeteneğine sahip bir sistemdir.

Teknik Özellikler

Çap: 196 mm
Ağırlık (Roket): 35,5 kg
Patlayıcı Ağırlığı: 12 kg
Atıcı Sistem Ağırlığı (Roket Yüklü): 1.200 kg
Uzunluk (Roket): 1,3 m
Menzil: 500 – 2.000 m
Patlama Derinliği: 15 – 300 m
Harp Başlığı Tipi: Tahrip
Tapa Tipi: Zaman Ayarlı (Atış Kontrol Bilgisayarı ile Otomatik Derinlik Ayarı)
Salvo Aralığı: 0,8 sn
YakıtTipi: Az Dumanlı Kompozit Yakıt
Atıcı Sistem: Stabilize, Sonar Verisi ile Otomatik Lançer Yönlendirme
Atıcı Sistem Roket Kapasitesi: 6 Roket
Lançer Yönlendirme: Otomatik Manuel (Yedek)

DENİZALTI SAVUNMA HARBİ ROKETİ VE ATICI SİSTEMİ

Sistem hedeflere tekli veya salvo atış yapabilmekte ve ayarlanabilir tapa özelliği sayesinde roketlerin istenen derinlikte patlaması sağlanmaktadır.

DENİZALTI SAVUNMA HARBİ ROKETİ VE ATICI SİSTEMİ

Yüksek infilaklı harp başlıklı DSH Roketi, duyarsız mühimmat özelliğine de sahiptir. Atış Kontrol Sistemi, su üstü platformu tarafından sağlanan seyir ve hedef bilgilerini kullanarak gerekli atış esaslarını hesaplamaktadır.

Son olarak: ROKETSAN DSH Roketi, yüksek patlayıcılı harp başlığına sahip etkin maliyetli modern bir mühimmattır.Şu an envanterde bulunmaktadır.

Sağlıcakla kalın,takipte kalın…

LÜTFEN GÖRÜŞLERİNİZİ BİZE BİLDİRİN

YouTube
Instagram